Return to site

کانال سازی

آیا شما نیز به دنبال اجرای مراحل کانال سازی کانالسازی ساختمانی به بهترین شکل ممکن هستید؟ آیا می دانید که هزینه های مربوط به کانالسازی چقدر می باشد؟ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل اجرایی و مزیت های استفاده از کانال سازی در ساختمان خود، مقاله ما را تا انتها مورد بررسی قرار دهید و جالب ترین اطلاعات را در این زمینه به دست آورید.

یکی از مهمترین و پرکاربردی ترین صنایع امروزی را صنعت کانال سازی کانالسازی شکل داده است که حوزه های فعالیت این صنعت را گردش هوا و تهویه مطبوع در ساختمان های صنعتی و مسکونی شامل می شود. اصلی ترین وظیفه این صنعت، انتقال هوا از منبعی به قسمت های مختلف ساختمان می باشد که مشکلات بسیار مختلفی اعم از اختلاف دما یا غیره به حداقل ترین حد خود برسد.

کاربرد دریچه کولر

 انتخاب به دریچه کولر کار ساده ای نیست. است یعنی نمی توان برای انتخاب دریچه کولر تنها به موج محبوبیتی که برای هر کدام انواع دریچه ها در هر زمان به راه می‌افتد اکتفا کرد. مواردی وجود دارد که برای انتخاب نوع دریچه کولر باید به آنها دقت کرد که این موارد را در ادامه بررسی می نماییم.

سایز کولر

دریچه کولر باید با سایز کولر هم خوانی داشته باشد. برای مثال اگر سایز کولر بزرگ بوده و توان آن بالا باشد معنی از دریچه های کوچکتر از حد استاندارد توان آن کولر استفاده شود نمی توان بهره‌برداری  لازم را از توان بالای کولر داشت.

 ابعاد اتاق 

 برای همه ابعاد اتاق ها و سالن ها نمی توان از یک نوع کولر استفاده کرد سالن های بزرگ تر نیازمند به استفاده از کولرهای بزرگ تر و در نتیجه دریچه ی  کولر بزرگ تر دارند. از طرفی برای سالن های کوچک در در استفاده  از کولرهای کوچک تر و با توان کم تر کفایت می کند. اگر در سالن های بزرگ از کولرهای کوچک استفاده شود و یا دریچه کولر با سایز کولر تطبیق نداشته باشد سرمایش مورد نیاز  فراهم نخواهد شد. از طرفی اگر سایز و توان کولر بیش از از اندازه سالن باشد با اتلاف انرژی روبه‌رو خواهیم بود.

نوع دریچه کولر

کاملاً پیداست که تفاوت در نوع دریچه کولر باعث می شود در انتخاب دقت بیشتری به کار برده شود. برخی از محیط ها نیازمند به استفاده از دریچه سقفی گرد هستند. در برخی دیگر از محیط ها استفاده از دریچه سقفی چهار طرفه مناسبت  تر است. در برخی از محیط ها نیز همان دریچه های دیواری کلاسیک انتخاب مناسبی به حساب می آیند.

ممکن است که از لحاظ زیبایی طراحی و یا سلیقه متداول این روزها در انتخاب دریچه کولر، دریچه های سقفی پرمخاطب ترین از دریچه های دیواری به حساب بیایند  ولی باید در نظر داشت که در برخی از از سالن ها هنوز استفاده از دریچه های دیواری انتخاب مناسب تری نسبت به استفاده ازدریچه ی  سقفی به حساب می آیند.